Nastawiam ryż do namoczenia:
Ryż brązowy moczę w wodzie przez 12 h.
Dziki ryż działając podobnie jak inne pełne ziarna jest rewelacyjnym produktem, który wspiera regulację poziomu insuliny i glukozy.
Gotowanie ryżu (wieczorem lub rano, w zależności, kiedy nastawiałam i kiedy planuję podać ten posiłek): Wymoczony ryż jeszcze raz płuczę i gotuję w dużej ilości świeżej wody przez 15-20 minut pod przykryciem. Po tym czasie przelewam go na sicie. Jeżeli używam go następnego dnia, to po ostygnięciu przekładam go do pudełka i chowam do lodówki. Jeżeli będę go używała za chwilę, to pozostawiam na sicie, aby dobrze odciekł.
Moczenie i odpowiednie przygotowanie ziarna pozwala na uniknięcie wielu dolegliwości jelitowych.
Ryż brązowy z jabłkiem i szpinakiem przygotowuję zazwyczaj na śniadanie lub wczesny obiad.
Nieobrane, ale dokładnie umyte, jabłko kroję w grubą kostkę ok. 1 cm. Na patelni rozgrzewam olej i wrzucam pokrojone jabłko. Duszę ok. 5-7 minut, do momentu, kiedy jabłko staje się miękkie. W tym czasie siekam drobno pęczek dokładnie umytego szpinaku. Podduszone jabłko przekładam do miseczki. Na tę samą patelnię, na której został olej z duszenia jabłek, wrzucam posiekany szpinak. Lekko solę i duszę aż do momentu, kiedy stanie się miękki (liście zwiędną od ciepła). Trwa to od 2 do 3 minut.
Do szpinaku, na patelnię, dodaję ugotowany ryż i mieszam dokładnie. Do tej mieszanki następnie dodaję podduszone jabłko i znów mieszam wszystkie składniki. I gotowe!
Tylko 3 składniki pozwalające przygotowanie posiłku o zaskakującym, lekko kwaskowym smaku. Ryż brązowy z jabłkiem i szpinakiem zawiera ogromną ilość folianów, które są nam tak bardzo potrzebne.
Szybki posiłek, w którym można ukryć ogromną ilość szpinaku – a posiłek taki dziecko na pewno zje ze smakiem!
Zwróć uwagę, czy tolerujesz składniki podane w przepisie. Jeśli występuje u Ciebie nietolerancja pokarmowa może być konieczne wykonanie badania cytotoksyczności składników pożywienia.
Liczy się każdy dzień Twojego życia!